2016-05-13
„Jedzie, jedzie straż pożarna…”- Wizyta Strażaków z Komendy Powiatowej PSP w Jaśle

Jednym z celów podstawy programowej wychowania przedszkolnego jest wdrażanie dzieci do dbałości o bezpieczeństwo własne oraz innych. Dlatego też 13 maja w naszym przedszkolu spotkaliśmy się z przedstawicielami Powiatowej Straży Pożarnej w Jaśle. Cele, które chcieliśmy osiągnąć to: nabycie umiejętności odpowiedniego zachowania podczas pożaru, utrwalenie numeru alarmowego do Straży Pożarnej, wzbogacenie wiadomości dzieci na temat ochrony przeciwpożarowej poprzez poznawanie urządzeń służących do gaszenia pożaru, zapoznanie z pracą strażaka oraz budzenie szacunku dla pracy strażaków. W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się, że praca strażaka nie polega tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy ludziom podczas powodzi i wypadków samochodowych. Cenną wskazówką była informacja, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych osób oraz w jaki sposób przewidywać i unikać zagrożeń podczas wspólnych zabaw z rówieśnikami. Dzieci z bliska miały możliwość podziwiać wyposażenie, jakim dysponują strażacy podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy. Jednak największe zainteresowanie wzbudził wielki czerwony wóz strażacki. Spotkanie odbyło się w przesympatycznej atmosferze. Na zakończenie spotkania dzieci podziękowały strażakom i życzyły wytrwałości w codziennych zmaganiach z przeciwieństwami losu. Serdecznie Dziękujemy za pouczającą i ciekawą wizytę!