2016-05-20
Ciekawa lekcja historii w ramach obchodzonego Międzynarodowego Dnia Muzeów

19 maja nasze przedszkole w ramach obchodzonego Międzynarodowego Dnia Muzeów odwiedził pan Mariusz Świątek- historyk, kustosz z Muzeum Regionalnego w Jaśle. Spotkanie rozpoczęliśmy od głośnego czytania, nasz gość w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” przeczytał najmłodszym wiersz Danuty Wawiłow pt. „Na wystawie”. W kolejnej części spotkania podczas prezentacji multimedialnej przedszkolakom została przybliżona historia powstania Jasła. Dzieci miały możliwość obejrzenia ilustracji przedstawiających nasze miasto na przestrzeni kilku wieków, poznały m.in. historię herbu Jasła. Największe zainteresowanie wzbudziły szczątki zwierząt kopalnych takich jak mamut czy niedźwiedź jaskiniowy, pozyskane podczas badań wykopaliskowych prowadzonych na terenie Jasła. Dziękujemy panu Mariuszowi za ciekawą historyczną pogadankę. Życzymy zadowolenia z wykonywanej pracy oraz satysfakcji z przekazywania wiedzy historycznej młodemu pokoleniu.