2016-06-19
„Romowie są wśród nas”- Dzień Kultury Romskiej w Jaśle

18 czerwca na terenach rekreacyjno-sportowych przy ul. Kwiatowej już po raz dziewiąty w Jaśle został zorganizowany Międzynarodowy Dzień Kultury Romskiej. Była to wspaniała okazja do integracji Polaków i Romów. Na scenie zaprezentowały się dzieci z jasielskich przedszkoli. Naszą placówkę reprezentowały przedszkolaki z grupy III „Leśne Duszki” z układem tanecznym pt.”Czekolada”. Na zakończenie spotkania każde dziecko otrzymało w podziękowaniu prezent. Dzięki uczestniczeniu w tym niecodziennym wydarzeniu dzieci z naszego przedszkola poszerzyły swoje wiadomości na temat kultury romskiej i nauczyły się tolerancji dla mniejszości narodowej mieszkającej w naszym mieście.