2016-06-23
„Witajcie w naszej bajce” przedstawienie z okazji Dnia Mamy i Taty połączone z akcją „Cała Polska czyta dzieciom”

17 czerwca milusińscy z naszego przedszkola zaprosiły swoich Rodziców do Jasielskiego Domu Kultury na ciekawy, pełen humoru spektakl inspirowany twórczością Jana Brzechwy pt.”Witajcie w naszej bajce”  Na początku w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” rodzice przeczytali najmłodszym wiersz pt. „Na straganie”.Następnie w świat magii i fantastycznych przygód zaprosił wszystkich profesor Ambroży Kleks. Oplecione bajkową scenerią wiersze Jana Brzechwy wzbudziły aplauz wśród zgromadzonej publiczności. Widzowie spotykali się m.in. z Kaczką Dziwaczką, z podróżniczką Sójką, z zakatarzoną Katarzyną, z Samochwałą, co w kącie stała, z Leniem, Skarżypytą i niezbyt wychowaną Kwoką. Oprócz aktywnego obcowania z piękną literaturą dziecięcą milusińscy okazali miłość i wdzięczność swoim mamom i tatom składając życzenia i wręczając upominki. Był to wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, radości i dumy! Dziękujemy wszystkim za obecność oraz wspólne świętowanie!