2016-07-16
Wakacyjna wycieczka do Straży Miejskiej w Jaśle

14 lipca przedszkolaki z naszego przedszkola zostały zaproszone do siedziby Straży Miejskiej w naszym mieście. Celem wycieczki było zapoznanie dzieci z jednostką Straży Miejskiej oraz pracą strażników. Na miejscu dla dzieci przygotowano różne atrakcje i pogadanki. Dzieci poznały pełne wyposażenie munduru strażników potrzebne w pracy oraz pomieszczenie gdzie monitoruje się miasto. Uczestniczyły również w zabawach m.in. układały puzzle, kolorowały kolorowanki, opowiadały historyjki obrazkowe dotyczące szeroko pojętego bezpieczeństwa. Dużą atrakcją była możliwość oglądania pojazdów – samochodów i skutera. Była to niezwykle emocjonująca wyprawa, która pozwoliła nam z bliska przyjrzeć się tajnikom pracy strażaków miejskich. Serdecznie dziękujemy za miłe przyjęcie i ciekawe spotkanie!