2016-09-15
Babie lato w Bierówce

Babie lato to wymarzony czas na wycieczki plenerowe, dlatego 15 września przedszkolaki z Grupy III „Leśne Duszki” oraz „Smerfy” wybrały się na wycieczkę autokarową do Bierówki. Dla dużej grupy dzieci wyjazd ten był dużym przeżyciem, gdyż po raz pierwszy miały okazję przejażdżki autokarem. Po przybyciu na miejsce do Centrum Edukacji Ekologicznej - Leśniczówka Bierówka- dzieci wzięły udział w „przyrodniczej lekcji w plenerze”, zapoznały się też z tablicami edukacyjnymi. Miłym akcentem okazał się przyjazd gospodarza- Pana Leśniczego i zaproszenie dzieci do leśniczówki oraz jego opowieści o zwierzętach żyjących na tym terenie. Dzieci mogły też zobaczyć prawdziwe okazy zwierząt: dzika, rysia, bociana oraz kormorana. Była też okazja do swobodnego biegania, baraszkowania. Był i czas na „ małe, co nieco" na „łonie natury". Mali podróżnicy pełni wrażeń i nieco zmęczeni wrócili na obiad do przedszkola. Warto pamiętać, iż edukacja przyrodniczo-ekologiczna wobec najmłodszych ukazuje bogactwo naszych lasów, uczy ochrony przyrody i przestrzega przed jej degradacją. Przede wszystkim jednak kreuje wśród najmłodszych dzieci postawy proekologiczne.