2016-10-19
Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Żywiołki”

W październiku przedszkolaki z grupy II Bajkowe Skrzaty przystąpiły do Ogólnopolskiego Projektu pod hasłem „Żywiołki”, którego głównym celem jest poznanie i doświadczanie świata oparte na żywiołach. Organizatorem projektu jest Przedszkole nr 34 z Oddziałami Integracyjnymi w Zabrzu. Pierwsze zajęcia którym głównym bohaterem był żywiołek wody odbyły się 17 października. W tym dniu do naszej placówki przybyła pani Magdalena Kuś, która na co dzień pracuje w Magurskim Parku Narodowym. W ciekawy sposób opowiedziała dzieciom, dlaczego woda jest niezbędna do życia i w jakich postaciach występuje na Ziemi. W kolejnej części warsztatów dzieci chętnie nie tylko słuchały, ale także udzielały odpowiedzi na pytanie, do czego potrzebna jest im woda w codziennym życiu, rozwijały zainteresowania związane z ekologią poprzez wykonywanie doświadczeń z wodą. Przedszkolaki z ogromnym zainteresowaniem i zaciekawieniem chętnie brały czynny udział w prowadzonych badaniach. Zajęcia i zabawy przeprowadzane tego dnia uświadomiły dzieciom jak wielkie znaczenie ma woda w przyrodzie i konieczność jej oszczędzania. Dziękujemy pani Madzi za niezwykle ciekawe spotkanie! Kolejny żywiołek, który niebawem poznamy to ogień!