2016-10-20
Wizyta Pielęgniarek

20 października w ramach Ogólnopolskiego Projektu Podróże Misiołanków Bajkowe Skrzaty odwiedziły panie Pielęgniarki ze Szpitala Specjalistycznego w Jaśle.Hasłem przewodnim spotkania był temat „Zdrowie jest najważniejsze”. Panie opowiedziały przedszkolakom o wykonywanym przez siebie zawodzie, oraz o tym jak wystrzegać się chorób i przestrzegać zasad higieny. W czasie spotkania dzieci dowiedziały się, na czym polega praca pielęgniarki, jakie zabiegi wykonuje pielęgniarka oraz jak pomaga potrzebującym osobom. Dzieci dowiedziały się również, w jaki sposób mogą zapobiegać infekcjom, jak należy o siebie dbać, ubierać się odpowiednio do pogody, właściwie odżywiać, zachować zasady higieny i zdrowego stylu życia. Wszyscy z przejęciem oglądali narzędzia pracy, które przyniosły ze sobą panie, każdy mógł dokładnie obejrzeć jak wygląda stetoskop, kroplówka czy też tzw. „motylek”. Mama Notencja z uwagą przyglądała się dzisiejszej wizycie W ramach akcji  "Cała Polska czyta dzieciom" pani Ania przeczytała najmłodszym opowiadanie pt.”Kicia Kocia jest chora” autorstwa Anity Głowińskiej. Bardzo dziękujemy za interesujące spotkanie, jednocześnie życzymy by służba drugiemu człowiekowi była zawsze źródłem osobistej satysfakcji oraz społecznego uznania.