2016-11-10

„Dzisiaj wielka jest rocznica -
Jedenasty listopada!
Tym, co zmarli za Ojczyznę,
Hołd wdzięczności Polska składa…”

Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała Niepodległość. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli narodowych: godła, hymnu i biało – czerwonej flagi. Dlatego też 10 listopada w naszym przedszkolu odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Swoją obecnością zaszczycili nas niezwykli goście pan Wiesław Hap Prezes Stowarzyszenia Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego oraz ppłk Jarosław Ziara. Na początku Pan pułkownik w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” przeczytał wiersz Leona Szumana pt. „Leć orle biały”. Następnie przedszkolaki z Grupy II „Bajkowe Skrzaty” przedstawiły historię rozbiorów Polski i drogę do odzyskania Niepodległości. Występ wzbogacił śpiew pieśni patriotycznych. Podczas pogadanki pan Wiesław Hap, przekazał najmłodszym wiele istotnych wiadomości, które powinien znać każdy mały patriota. Podkreślił  iż, obchody Dnia Niepodległości uczą dzieci m.in. szacunku do kraju ojczystego, do symboli narodowych, a także rozwijają poczucie przynależności narodowej, które należy kształtować od najmłodszych lat. Bez wątpienia dzisiejszy dzień był niezwykłą „żywą lekcją historii”.