2016-11-21
Bajkowe Skrzaty poznają pracę dziennikarza…

Czym zajmuje się dziennikarz, jak to się dzieje, że literki z komputera "przeskakują" do gazety i co ma wspólnego człowiek z gazetą?  Odpowiedzi na te pytania  21 listopada szukały  przedszkolaki z grupy II Bajkowe Skrzaty podczas wizyty w Redakcji lokalnej gazety Fakty Jasielskie . Na to niecodzienne spotkanie dzieci zabrały ze sobą Rysia, misia, który przybył prosto do nas z Przedszkole nr 9 Mysłowice w ramach Ogólnopolskiego Projektu Mały Miś w świecie wielkiej literatury, którego autorem jest pani Aneta Konefał. Pan Jakub Hap, dziennikarz opowiedział w ciekawy sposób najmłodszym, w jaki sposób dziennikarz zdobywa materiał i jaką drogę musi przejść artykuł, by znalazł się w numerze jasielskiego tygodnika. Nie obyło się bez głośnego czytania pan Jakub w ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom , przeczytał najmłodszym wiersz Juliana Tuwima pt. „Ptasie plotki”. Na koniec wizyty przedszkolaki stwierdziły, że chętnie zostaną… dziennikarzami. Zapamiętamy tę deklarację! Serdecznie dziękujemy za ciekawe spotkanie, życzymy, by wykonywana praca była zawsze źródłem osobistej satysfakcji i społecznego uznania.