2017-02-18
Uroczyste Rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Zima w dziecięcej literaturze"

17 lutego w Bajkowym Prywatnym Przedszkolu w Jaśle odbyło się Uroczyste podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Baśnie, Bajki, Bajeczki” pod hasłem „Zima w dziecięcej literaturze” zorganizowanego w ramach trwającej od 15 lat kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”. Konkurs został objęty Patronatem Fundacji ABCXXI, Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Jasła Ryszarda Pabiana, Patronatem medialnym Ogólnopolskiego czasopisma Przedszkolne ABC oraz jasielskiego portalu informacyjnego Jasło4u.pl. Głównymi celami Konkursu było m.in. rozwijanie zainteresowań czytelniczych, rozwijanie umiejętności przedstawiania w pracy plastycznej utworu literackiego, przybliżenie dzieciom twórczości autorów literatury dziecięcej, pobudzanie inwencji twórczej, wyobraźni, fantazji, doskonalenie warsztatu plastycznego, poznawanie różnorodnych form i technik plastycznych oraz integracja i współdziałanie lokalnego, ogólnopolskiego środowiska. Konkurs cieszył się wielkim powodzeniem a temat okazał się bardzo ciekawy, bowiem do Organizatorów wpłynęło łącznie 152 prace z 87 placówek oświatowych z terenu całej Polski. Nadesłane prace były wykonane na wysokim poziomie, charakteryzowały się m. in. różnorodnością technik plastycznych, inspirowane były m.in. takimi utworami jak: „Królowa Śniegu”, „Przygody Muminków”, „Dziewczynka z zapałkami”, „Dzieci z Bullerbyn”, „Zła Zima”, „Siwy Mróz”, „Bal Bałwanków” czy „Krainą Lodu”. Podczas oceny uwagę zwracano na samodzielność wykonania pracy, walory artystyczne, estetykę, pomysłowość oraz zgodność pracy z tematem Konkursu. Po obejrzeniu prac Komisja Konkursowa w składzie: Anna Brożyna-instruktor plastyki w Jasielskim Domu Kultury, Magdalena Chart-bibliotekarka z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle, Danuta Pociask- dyrektor Bajkowego Prywatnego Przedszkola w Jaśle postanowiła przyznać Nagrody, Wyróżnienia Specjalne oraz Wyróżnienia. Podczas dzisiejszej uroczystości nie mogło zabraknąć głośnego czytania, nasz gość Pani Renata Grzegorczyk bibliotekarka z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle przeczytała najmłodszym opowiadanie Włodzimierza Dulemby pt. „Zimowe Opowieści”. Następnie nastąpiło wręczenie nagród, dyplomów i podziękowań uczestnikom Konkursu. Wszystkim nieobecnym uczestnikom Konkursu nagrody, dyplomy, oraz podziękowania zostaną przesłane za pośrednictwem poczty. Zwieńczeniem dzisiejszej uroczystości był spektakl interaktywny w wykonaniu aktorów z Teatru „Scena PRL” pt. „Królowa Zimy”, który wszystkim dzieciom przypadł do gustu! Komisja Konkursowa oraz Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom za udział w Konkursie. Słowa podziękowania kierujemy również do nauczycieli i rodziców, którzy wspierali dzieci w twórczej pracy. Zapraszamy do następnych edycji naszych Konkursów!

(Protokół- https://drive.google.com/file/d/0B_a6W0x9e6aYTEtIcjQwRFlBX1E/view)