2017-02-27
Śladami Dinozaurów

„Dinozaurów poznawanie to wspaniała jest zabawa
choć wymarły dawno temu każde dziecko chce je badać…”

Który dinozaur miał najdłuższą szyję? Czym się żywiły wielkie jaszczury? Dlaczego wyginęły dinozaury? Na te i jeszcze wiele innych pytań starały się odpowiedzieć przedszkolaki podczas dzisiejszych zajęć z okazji Dnia Dinozaura. Na początku w ramach kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” mama Kamilki, pani Monika przeczytała przedszkolakom wiersz Aleksandry Wojtyły pt. „Dinozaury”. Oglądając prezentację multimedialną dzieci poznały historię dinozaurów, dowiedziały się, kiedy żyły, czym się żywiły i jak wyglądały. Szybko okazało się, że przedszkolaki wiele wiedzą na temat tych prehistorycznych stworzeń i mają wśród dinozaurów swoich ulubieńców. Następnie wykonały zadania z różnych dziedzin oraz rozwiązywały zagadki, były też ciekawe konkursy i nawet „Dino tańce”. Przedszkolaki bardzo cieszyły się, że mogły spędzić ten dzień w towarzystwie przeuroczych gadów!