2017-03-02
Światowy Dzień Dentysty

"Żeby zdrowe zęby mieć,
trzeba tylko chcieć..."

Z okazji Światowego Dnia Dentysty 2 marca gościliśmy w naszym przedszkolu dr Teresę Cichy. Pani Doktor przeprowadziła ciekawą prelekcję na temat profilaktyki, dbałości o higienę zębów i jamy ustnej. Dzieci z uwagą uczestniczyły w spotkaniu zadając dużo pytań, na które uzyskały wyczerpujące odpowiedzi. Przedszkolaki miały możliwość pod okiem stomatologa uczestniczyć w pokazie prawidłowego szczotkowania zębów. Tego dnia nie mogło zabraknąć głośnego czytania w ramach kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”, pani doktor przeczytała najmłodszym opowiadanie o „Brontozaurowym oddechu”. Spotkanie podniosło świadomość przedszkolaków na temat dbania o higienę zębów i jamy ustnej. Życząc wielu sukcesów w dalszej pracy zawodowej prelekcja zakończyła się wręczeniem zaproszonemu gościowi pamiątkowego dyplomu oraz kwiatów. Mamy nadzieję, że to spotkanie zmotywuje wszystkie dzieci do systematycznego dbania o swoje zęby.