2017-04-08
Warsztaty muzyczne-Marchewkowy Flet

4 kwietnia o muzycznych walorach owoców i warzyw opowiadał w naszym przedszkolu pan Andrzej Kozłowski, którego wielką pasją jest poszukiwanie niekonwencjonalnych źródeł dźwięku. W tym celu wykorzystuje m.in. marchewkę, ogórek, paprykę, orzechy kokosowe i włoskie, pietruszkę czy jabłko. Instrumenty pan Andrzej wykonywał bezpośrednio przed występem.Swoich sił w grze na marchewkowym flecie czy trąbce z papryki spróbować mógł każdy z przedszkolaków. Tego dnia nie mogło zabraknąć głośnego czytania w ramach kampanii "Cała Polska czyta dzieciom", nasz gość przeczytał najmłodszym iście śpiewająco wiersz " Na straganie" autorstwa Jana Brzechwy.Na zakończenie pokazu dzieci zaprezentowały się w krótkim koncercie, grając na instrumentach wykonanych z orzechów.