2017-05-12
DZIEŃ STRAŻAKA

„Każdy chłopczyk, chociaż mały,
gdy jest dzielnym przedszkolakiem
kiedyś może być strażakiem…”

10 maja nasze przedszkole odwiedził st. kpt Józef Kutyna, zastępca dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle. Pan strażak ubrany w służbowy strój swoją obecnością wzbudzili wielki entuzjazm wśród dzieci. Z wielkim zaciekawieniem przedszkolaki słuchały opowiadań o ciężkiej i niebezpiecznej pracy. Dzieci wiedziały, że poza akcjami gaszenia pożarów strażacy jeżdżą do wypadków drogowych i pomagają poszkodowanym, udzielają pomocy w katastrofach i klęskach żywiołowych oraz ratują ludzi, gdy zagraża im niebezpieczeństwo. Cenną wskazówką była informacja, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych osób oraz w jaki sposób przewidywać i unikać zagrożeń podczas wspólnych zabaw z rówieśnikami. Tego dnia nie zabrakło głośnego czytania w ramach kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” nasz gość przeczytał najmłodszym opowiadanie pt. „Mam przyjaciela strażaka”. Atrakcją dla wszystkich była możliwość podziwiania z bliska samochodu dowódczo-sztabowego, radości było, co niemiara! Na zakończenie spotkania dzieci podziękowały strażakowi za interesującą wizytę i życzyły wytrwałości w codziennych zmaganiach z przeciwieństwami losu. Serdecznie Dziękujemy za pouczające i ciekawe spotkanie!