2017-07-21
Wakacyjna wycieczka na Posterunek Straży Ochrony Kolei w Jaśle

21 lipca wybraliśmy się na wakacyjną wycieczkę na Posterunek Straży Ochrony Kolei w Jaśle. Przewodnikiem wycieczki była Komendant Straży Ochrony Kolei, pani Dorota Tuchowska-Rolek, nad bezpieczeństwem dzieci oprócz nauczycielek, czuwali pracownicy Ochrony Kolei. Na początku udaliśmy się do zabytkowej lokomotywy TKt48-102, gdzie pani Komendant w ramach kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” przeczytała najmłodszym „Lokomotywę” Juliana Tuwima. Następnie funkcjonariusze SOK opowiedzieli dzieciom o swojej pracy, która polega przede wszystkim na zabezpieczaniu mienia, należącego do Polskich Kolei Państwowych oraz zagwarantowaniu bezpieczeństwa podróżnym. Funkcjonariusze zademonstrowali przedszkolakom środki przymusu bezpośredniego oraz omówili sytuacje, w jakich stosuje się te środki. Dzieci miały możliwość poznania wozu Straży Ochrony Kolei, włączenia sygnału i wydawania komunikatów przez megafon. Serdecznie dziękujemy Pani Komendant Posterunku SOK, za tak ciepłe przywitanie, za wzbudzenie zainteresowania pracą Straży Ochrony Kolei.