2014-06-09
Antoniański Dar Serca
9 czerwca w naszym przedszkolu odbyło się przedstawienie charytatywne w ramach „Antoniańskiego Daru Serca”. Program artystyczny pt."Bajka o przyjaźni” przedstawiły przedszkolaki z grupy „Zamkowe duszki”, pod kierunkiem s. Ewy Górlickiej. Mottem tegorocznej akcji dobroczynnej są znane słowa św. Jana Pawła II: „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest, nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi." Celem akcji jest promowanie postawy miłości i miłosierdzia względem osób potrzebujących. Wierzymy, że poprzez udział w takich akcjach uwrażliwiamy dzieci na potrzeby innych, wyrabiamy nawyk dzielenia się z potrzebującymi. Sam zaś występ okazał się dla naszych przedszkolaków kolejnym, jakże miłym doświadczeniem i na pewno na długo pozostanie w ich pamięci. Wszystkim Rodzicom, gościom i sympatykom naszego przedszkola, którzy przybyli, aby oklaskiwać występy swoich pociech dziękujemy za zrozumienie, ofiarność i wielkie serce we wsparciu tego przedsięwzięcia. Zebrane fundusze zostały, przekazane na rzecz Szpitala Specjalistycznego w Jaśle.