2017-11-03
„Poczytaj mi-dzieci czytają dzieciom” -zajęcia w SP nr 1 w Jaśle

3 listopada przedszkolaki z grupy II Bajkowe Skrzaty w ramach współpracy ze Szkołą Podstawowa nr 1 w Jaśle uczestniczyły w zajęciach „Poczytaj mi-dzieci czytają dzieciom” realizowanych w ramach programu przygotowania do szkoły „Będę uczniem”. Na początku uczennice- nasze absolwentki Maja i Karolinka przeczytały dzieciom książkę pt. „Elmer i motylek” autorstwa McKee Davida. Po wysłuchaniu opowiadania przedszkolaki odpowiadały na pytania ukryte w ponumerowanych plastikowych pojemnikach. Musiały wykazać się umiejętnością rozpoznawania cyfr oraz uważnego słuchania ze zrozumieniem czytanego tekstu. Udało im się to znakomicie! Następnie z rozsypanki literowej ułożyły na tablicy szkolnej wyraz ELMER. Nie zabrakło również pracy plastycznej, z którą Bajkowe Skrzaty poradziły sobie bez problemu! Bardzo dziękujemy Paniom nauczycielkom za zaproszenie i miłe przyjęcie!