2017-11-19
Calineczka-historia, która zaczęła się od magicznego ziarenka na deskach JDK

W piątek 17 listopada dzieci z naszego przedszkola wybrały się do Jasielskiego Domu Kultury, aby obejrzeć spektakl pt. „Calineczka” oparty na motywach baśni Hansa Christiana Andersena w wykonaniu aktorów Teatru „Maska” z Rzeszowa. Calineczka, to maleńka dziewczynka o ogromnym sercu. W świecie pełnym niespodzianek spotyka ją wiele niesamowitych i niebezpiecznych przygód. Artyści zamiast słów komunikowali się z małym widzem za pomocą ruchów, dźwięków, muzyki i obrazów tworzonych na żywo na scenie. Dzieci oglądały spektakl w skupieniu i z zafascynowaniem. Udział w przedstawieniu teatralnym dostarczył dzieciom nie tylko wielu pozytywnych i estetycznych przeżyć, ale też sprawił dużo radości, bowiem kontakt ze sztuką daje dzieciom możliwość rozwijania myślenia, wyobraźni i wrażliwości.