2018-01-20
Bajkowe Prywatne Przedszkole w Jaśle kolejny raz nagrodzone!

Z radością informujemy, że Bajkowe Prywatne Przedszkole w Jaśle po raz kolejny zostało docenione w Ogólnopolskim Konkursie na najlepiej przeprowadzoną kampanię „Cała Polska czyta dzieciom” w roku szkolnym 2016/2017. To wielkie wyróżnienie dla nas, bowiem w ścisłym gronie Laureatów znalazły się tylko cztery placówki z całej Polski. Czytelnicze spotkania są jednymi z bardziej znaczących inicjatyw, które skupiają niezwykle liczne grono sympatyków głośnego czytania w naszym przedszkolu. Codzienne głośne czytanie to trwały element w naszej pracy dydaktycznej. Nie mamy wątpliwości, że obecność książki w życiu dziecka jest po prostu niezbędna, a nawyk czytania i miłość do książek muszą się wykształcić już w dzieciństwie. Poprzedni rok szkolny był bardzo pracowity, pełen różnych wydarzeń i akcji. Łącznie zorganizowaliśmy ponad 160 czytelniczych spotkań. Do najważniejszych z nich można zaliczyć- Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka, Koncert życzeń dla Babci i Dziadka, Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Baśnie, Bajki, Bajeczki” pod hasłem „Zima w dziecięcej literaturze”, spotkanie z Dorotą Zawadzką Ambasadorka Fundacji „ABC XXI – Cała Polska czyta dzieciom”, Piknik czytelniczy „Bajkowa podróż lokomotywą Juliana Tuwima”, warsztaty literackie z Ewą Chotomską, spektakl w wykonaniu rodziców w ramach działającego w naszym przedszkolu Klubu Czytających Rodziców pt. „Zamieszanie w krainie bajek”, XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom „ Czytanie Uskrzydla”. Przyznana Nagroda to wspólny sukces tj. nauczycieli, rodziców, dziadków, społeczności lokalnej oraz władz samorządowych. Dziękujemy wszystkim, którzy tak aktywnie, z sercem, angażują się w kampanię "Cała Polska czyta dzieciom"! Cieszymy się, że wiele osób deklaruje ścisłą współpracę z nami. Mamy nadzieję, że podobne spotkania zaowocują w przyszłości. „ Bez względu na to ile masz zajęć, najważniejszą rzeczą, jaką możesz zrobić dla przyszłości swojego dziecka, oprócz okazywania mu miłości i przytulania, jest codzienne głośne czytanie…” Zachęcamy, więc wszystkich do czytania dzieciom, bo to czas spędzony razem z korzyścią dla obu stron. Bo przy okazji jest czas na rozmowę o tym, co czytamy, a literatura przecież „przekazuje” ważne wartości i zasady, które w dorosłym życiu na pewno się naszym dzieciom przydadzą. Jest to także jedna z wielu okazji, dzięki której nasze dzieci czują się naprawdę ważne. Czytajmy, więc choćby zgodnie z przesłaniem kampanii CPCD, – „CZYTAJ DZIECKU 20 MINUT DZIENNIE. CODZIENNIE”.

Lider kampanii CPCD