2014-08-07
Teatrzyk "Morska przygoda"
7 sierpnia naszą placówkę odwiedził Teatr „URWIS” z Krakowa, z przedstawieniem pod tytułem „Morska przygoda’’. Spektakl opowiadał historię Piotrusia, który marzył o niezwykłych przygodach. Chłopiec wszedł w posiadanie mapy skarbów. Następnie przypadkowo dostał się na statek, gdzie został majtkiem i wraz z sympatyczną piratką Falą popłynął na tajemniczą wyspę. Bohater spotkał tam żartobliwą papugę i odnalazł skrzynię ze skarbami. Dzieci brały czynny udział w przedstawieniu poprzez wspólne zabawy. Uczyły się marynarskich okrzyków, tańców i szant. Ich uśmiechnięte buzie są najlepszym dowodem na to, że świetnie się bawiły. Mamy nadzieję, że teatr jeszcze nas kiedyś odwiedzi.