2018-03-19
„Muzyczne chichoty, żarty i psoty ”

19 marca w naszym przedszkolu ponownie zagościła Mobilna Filharmonia, tym razem z muzyczną audycją pod hasłem „Muzyczne chichoty, żarty i psoty”. Instrumentami przewodnimi koncertu były instrumenty perkusyjne, których brzmienie muzycy przedstawili w krótkich fragmentach poszczególnych części baletu „Dziadek do orzechów” Piotra Czajkowskiego. Wśród utworów pojawił się znany „Walc kwiatów”, „Trepak”, „Taniec Arabski”, „Taniec chiński” i inne. W nawiązaniu do żartów zagrali też „Koncert na trójkąt” Mikea Hannickela, który wywołał dużo uśmiechu na dziecięcych twarzach, a to za sprawą głównego bohatera, który chcąc się dostać w szeregi Mobilnej Filharmonii w swoim liście motywacyjnym napisał, że potrafi grać na wszystkim. Czy to prawda? Dzieci przekonały się, że wszystko jest możliwe! Tradycyjnie nie zabrakło głośnego czytania w ramach kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”. Dziękujemy za miłe wrażenia! Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie!