2018-04-08
Spotkanie z twórczością Marii Konopnickiej

5 kwietnia obchodziliśmy w naszym przedszkolu „Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci” połączony z kampanią społeczną „Cała Polska czyta dzieciom.” Uroczystość rozpoczęła się pogadanką na temat twórczości Marii Konopnickiej oraz prezentacją wierszy autorki w wykonaniu gości z Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu, pana Pawła Bukowskiego Dyrektora Muzeum i kustosza Barbarę Bukowską. Przedszkolaki z zaciekawieniem wysłuchały czytanych przez miłych gości wierszy i aktywnie uczestniczyły w rozmowie na temat ich treści. Następnie dzieci z grupy II Bajkowe Skrzaty zaprezentowały inscenizacje znanych wierszy Marii Konopnickiej. Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci zaśpiewały piosenkę „Książka moim przyjacielem”. Zaproszeni goście na pamiątkę miłego spotkania obdarowali najmłodszych zakładkami do książek, widokówkami oraz folderami. Dzień ten był świetną okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych dzieci, oraz rozwijania talentów recytatorskich.