2018-04-14
Światowy Dzień Zdrowia

9 kwietnia w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia połączony z głośnym czytaniem w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Celem uroczystości było przybliżenie dzieciom tematyki zdrowotnej, kształtowanie postawy wobec ochrony zdrowia i zachowań prozdrowotnych. Z tej okazji naszą placówkę odwiedziły Panie z Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Jaśle, które przygotowały prezentacje multimedialną oraz przeprowadziły pogadankę z dziećmi na temat zdrowego stylu życia. Dzieci przypomniały sobie o zasadach higieny, prowadzeniu zdrowego trybu życia oraz właściwego odżywiania się. Zajęcia uświadomiły przedszkolakom jak ważny jest sport i ruch na świeżym powietrzu. Atrakcją zajęć były zabawy przy śpiewie związane z tematyką zdrowia. Tego dnia również nie zabrakło głośnego czytania, nasz gość przeczytał przedszkolakom wiersz B. Lewandowskiej „Na zdrowie”. Dziękujemy za interesujące spotkanie!