2018-04-14
Dzień Czekolady w Pijalni Czekolady Chocolatier

Z okazji Dnia Czekolady 12 i 13 kwietnia dzieci z najstarszych grup wraz z wychowawczyniami wybrały się na wycieczkę do Pijalni Czekolady w Korczynie. W programie wycieczki zrealizowany został udział dzieci w warsztatach produkcji czekolady, które prowadził Cukiernik. Wychowankowie zostali zapoznani z następującymi zagadnieniami: historia czekolady, historia firmy M. Pelczar „Chocolatier", plantacje kakao i miejsca upraw, proces produkcji czekolady od ziarna do tabliczki, prezentacja maszyn i urządzeń do produkcji czekolady, prezentacja największej w Polsce fontanny czekoladowej, wylewanie lizaków czekoladowych. Każdy przedszkolak mógł zrobić lizaka dla siebie oraz tabliczkę czekolady. Podczas warsztatów nie zabrakło głośnego czytania w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”, pan cukiernik przeczytał najmłodszym wiersz D. Gellner „Czekoladki dla sąsiadki”. Na zakończenie wszyscy otrzymali dyplomy za udział w warsztatach. Zainteresowanie warsztatami było bardzo duże. Wycieczka była miłym przeżyciem dla naszych milusińskich i zapewne na długo pozostanie w ich pamięci.