2018-05-05
"Jasło i Ziemia Jasielska w czasie narodzin Niepodległej Polski"-konferencja metodyczna z zakresu regionalizmu

27 kwietnia w auli Zespołu Szkół Miejskich Nr 3 w Jaśle odbyła się konferencja regionalistyczno-patriotyczna związana z tegorocznym stuleciem odzyskania przez Polskę Niepodległości. Spotkanie skierowane było do wszystkich placówek oświatowo-wychowawczych w naszym mieście. W tym niecodziennym wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele naszej placówki. Na początku konferencji zaprezentowano dwa przykłady dobrej praktyki pracy regionalistycznej i patriotycznej w oparciu o pracę Kół Małego Regionalisty. Zebrani obejrzeli taniec „Krakowiak” w wykonaniu przedszkolaków, po nich wystąpili uczniowie klasy I zaprezentowali oni program „Ojczyzna w poezji”. W kolejnej części spotkania prelekcję z wykorzystaniem prezentacji multimedialnej pod tytułem „Jaślanie w walce o niepodległą Polskę” wygłosił historyk – regionalista, prezes Stowarzyszenia Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego – Wiesław Hap. Po zakończonej konferencji odebraliśmy nieodpłatne wydawnictwa regionalne SMJiRJ oraz materiały związane z konkursami i projektami Stowarzyszenia. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie oraz kolejną lekcję patriotyzmu.

Zapraszamy do galerii zdjęć!