2014-10-03
KOZUCHA KŁAMCZUCHA, czyli kłamstwo ma krótkie nóżki!

Każdy z nas wie, że kłamstwo nie popłaca, a wręcz przeciwnie przynosi wiele szkód. Wiedzą o tym również przedszkolaki z naszego przedszkola! Ale w ramach przypomnienia i zapamiętania 3 października przybył do nas teatrzyk kukiełkowy, aby zaprezentować przedstawianie pt."Kozucha Kłamczucha". Bajka wg Joanny Porazińskiej opowiadała o pewnej kozie, która miała przykrą wadę - mianowicie okropnie kłamała. Zbieg wydarzeń i zachowań głównej bohaterki sprawiły przykrość wielu osobom, a wszystko przez próżność i kłamstwa. Jednak jak to w bajkach wszystko dobrze się kończy. Nasi milusińscy mieli okazję przyjrzeć się zachowaniom, które mogą wyrządzić przykrość innym w łatwy sposób - przez kłamstwo. Bajka miała uświadomić najmłodszej widowni jak ważna jest prawdomówność i przyznanie się do błędu. Z wielkim zainteresowaniem i przejęciem dzieci emocjonowały się zachowaniem głównej bohaterki. Na końcu jednak morał był prosty - kłamstwo ma krótkie nogi. Przedszkolaki już o tym wiedzą i postarają się zachować inaczej niż KOZUCHA, ponieważ skrzywdzić kogoś jest bardzo łatwo, gorzej to naprawić. Nasze przedszkolaki z niecierpliwością czekają na więcej przedstawień z życiowymi morałami!